Akrep ilaçlama

Avcılar böcek ilaçlama yaşam alanlarınıza saldırıda bulunan tüm böcek çeşitleri gibi akrep ilaçlama uygulaması da vermektedir. Akrepler, insanların yaşam alanlarına girdiğinde birçok olumsuzluğa sebep olur. Akrep sokması sonrasında kişilerde yutkunma güçlüğü, karıncalanma hissi, titreme ve iştahsızlık gibi reaksiyonlar görülebilir. Genellikle akrep sokmaları ölümcül sonuçlar doğurur. Günümüzde akreplerin 1753 türü olduğu bilinmektedir. Akreplerin kanatları yoktur ve hareket kabiliyetleri oldukça zayıftır.

Üzerindeki kabuk neticesinde sıcağa ve soğuğa karşı oldukça dayanıklıdır. Yalnızca soğuğun çok etkili olduğu ve karın yerde kalma süresinin uzun olduğu yerlerde yaşamayan akreplere dünyanın birçok yerinde rastlamak mümkündür.  Genellikle binaların çatı katlarında, bodrumlarda, taş aralarında ve duvar yarıklarında barınır. Bahar aylarında evlere sızar. Akreplerin kıvrık, keskin, kalkık ve zehirli iğneleri vardır ve genellikle kendini koruma içgüdüsüyle insanlara zarar verir. Diğer canlılar gibi yumurtlamaz, doğum yapar. Her doğumunda yaklaşık 15, 20 adet akrep yavrusu dünyaya gelir. Akrepler genellikle etrafındaki ölü hayvanlarla beslenir. Bunlar; ölü fareler, ölü böcekler ve sinekler. Zorlu yaşam koşullarına karşı oldukça aşina olduğundan 1 yıl aç susuz yaşayabilir ve kopan organlarını zamanla yenileyebilir. Genellikle akreplerin ortalama yaşam süreleri 5 yıldır.

Akreplerle insanların bir arada yaşaması mümkün değildir. Gerek kendine beslenmek için bulduğu yiyecek türlerinden, gerekse yaşadığı pis ortamların neticesinde vücutlarında fazlasıyla virüs ve bakteri barındırır.

Avcılar ilaçlama firmamız yıllardır insanların sağlığını ve güvenliğini vizyon edinen bir firma olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Akrep ilaçlama uygulaması son derece titizlik isteyen bir işlemdir. İlaçlama uygulamalarında önemli olan ilaçlama yapacak olan firmanın güvenilir olmasıdır. Avcılar böcek ilaçlama olarak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahibiz. Aynı zamanda kullanılan ilaçlarda TSE gereğince insan ve çevredeki diğer hayvan çeşitlerine karşı zararsızdır. İlaçlama uygulamalarında bir diğer önemli husus ise diğer haşere çeşitlerinde olduğu gibi akrep ilaçlama uygulaması içinde düzenli periyotlar halinde ilaçlamanın devamlılığıdır.

Sizde kişisel veya toplumsal ev, iş yeri, otel, hastane, okul, fabrika gibi kapalı alanların yanı sıra; park, bahçe ve tarla gibi açık alanlarda da akrep sorunundan şikayetçiyseniz Avcılar böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak akrep ilaçlama uygulaması ile ilgili gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir