Böcek ilaçlama firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler

İlaçlama; kişisel veya toplumsal alanlar olan ev, iş yeri, otel, okul, fabrika, hastane, cami vb. kapalı alanların yanı sıra park, bahçe, tarla gibi açık alanlarda da insan sağlığını korumak için uygulanan sterilize etme işlemidir. Belirli periyotlar halinde son derece zaruri olan bu işlemin titizlikle yürütülmesi gerekir.

Böcekler dünya üzerinde bulunan en kalabalık canlılardır. Nüfuslarının 6 ila 10 milyon arasında değiştiği tür sayısının ise 700’ü aştığı bilinmektedir. Böcekler genetiksel özellikleri bakımından türleri yok olmadan devamlı olarak çoğalır. Günümüzde bazı böcek türlerinin insan sağlığı için son derece zararlı olduğu saptanmıştır. İnsanlarla temasları sonucunda kalıcı bulaşıcı hastalıklara hatta ölümcül sonuçlara yol açtığı bilinir. Bu sebeple böceklere karşı her zaman için gerek kişisel alanlarımızda gerekse toplumsal yaşam alanlarımızda tedbiri elden bırakmamalıyız. Haşere türleri az miktarda beslenmekle beraber barındıkları alanlarda son derece hızlı bir şekilde ürerler. Evde uygulanabilecek bitkisel yöntemlerle bu canlıları yok etmek mümkün değildir. Aksine zaman kaybından ötürü maddi ve manevi yükümlülüğünüz de artacaktır. Böceklerle mücadelede et etkili ve hızlı çözüm böcek ilaçlama firmalarından alınacak olan hizmettir.

Günümüzde birçok böcek ilaçlama firması faaliyet gösterir. Bunlar arasında tercih yapılması gerektiğinde dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

-Öncelikle böcek ilaçlama firmalarının Sağlık Bakanlığı’nca onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahip olması gerekir.

-Kullanılan ilaçlar mühendisler tarafından test edilerek, onaylanmış; insan ve diğer hayvan çeşitlerine karşı zararsız olmalıdır. Aynı şekilde ilaçların doğaya zararlı olmaması gerekir.

-İlaçlama, alanında deneyimli uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Deneyimsiz kişilerin yapacağı ilaçlama işlemi hem uygulamayı yapan kişiye hem de hizmet alan kişilere zarar verebilir.

-Uygulama sonrası ekip lideri tarafından sorumlu kişilere ilaçlama yapıldığına dair tüm evraklar teslim edilmeli ve ilaçlama sonrasında yapılacaklar hakkında bilgilendirilmedi.

-İlaçlama firmaları hizmet alan kurum, kuruluş veya kişileri düzenli periyotlar halinde arayarak bir sonraki ilaçlama için takip edilmesi gereken tarihin geldiğini hatırlatmalıdır.

Avcılar böcek ilaçlama olarak yıllardır kendimizi modern zamanın gereklerine göre geliştirerek en kaliteli, hızlı, güvenilir ve ekonomik hizmet anlayışınızla tüm haşere ve sürüngen çeşitlerine karşı hizmetinizde olmaya devam etmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir