Böcek İlaçlama

Untitled-2

Böcek ilaçlama gereksinimi, böceklerin yaşam alanlarımıza sızmasından dolayı kaynaklanmıştır. Böcekler tür ve yapı olarak birbirilerinden farklılık göstermektedir. Her böcek türünün farklı işlevleri ve çevreye yaydıkları mikroplar farklıdır. Aynı zamanda neden oldukları hastalıklarda farklılıklar gözetmektedir.

Böceklerin yaşam alanlarımıza sızma nedenleri arasında ilk üç faktörü es geçmememiz mümkün değildir. Böcekler ilk olarak, beslenme, ardından barınma ve son amaçları üreme alanları elde edebilmek için evlerimize ve iş yerlerimize sızarlar. Bu dünya üzerinde insanlar nefes aldıkları sürece, böcek türleri de her zaman var olacaklarıdır. Böcekler ilk başta zararsız olarak görünseler de aslında, çevreye yaydıkları mikroplar ve eşyalarımıza verdiği zararlarla maddi manevi hayatımızı mahvederler. Ancak çoğu zaman bu durum pek çok kişi tarafından kulak ardı edilir.

Böceklerle Mücadele Yönteminde En Sık Rastlanan Hatalar!

Böceklerle mücadele yöntemlerinde düştüğümüz bariz hatalar bulunmaktadır. Bu hataların başında da ilaçlama uygulamalarını bireysel olarak yapma içgüdümüzdür. Oysa ilaçlama tamamıyla profesyonel kişi ve kurumların elinde yapılması gereken uygulamalardır. Dışarıdan satın alınan korsan bir ilaç, aynı şekilde sağlıklı olmayan bir püskürtme cihazı sizi böceklerden kurtarmaz. Çoğu zaman evde yapılan bu ilkel ve amatör uygulamaların sonucu hazin olarak hastanelerin acil servisinde son bulmaktadır.

Burada düşülen en büyük hata, ucuza alınan ilaç! Bu ilacın böcekler üzerinde etkili olmaması aynı zamanda böceklerin ilaçlar üzerinde bağışıklık kazanmasına neden olabileceği çoğumuz tarafından bilinmemektedir. Bunun yanında onca emek ve çabanın boşa gittiği, hastaneye verdiğiniz parayı da hesaplarsak çok ekonomik olduğu söylenemez.

İşte tamda bu noktada, ne paranız, ne de sağlığınız yerinden olsun. İlaçlama uygulamalarınız için profesyonel destek almak için mutlaka uzaman bir firmadan destek alınması gerekmektedir. Korsan ve ambalajı yırtık ilaçları asla tercih etmeyiniz. Bunun yerine İlaçlama firmasını arayarak daha ekonomik ve sorunsuz bir şekilde böceklerden kurtulabilirsiniz.

Böcek İlaçlamada Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

İlaçlama süreci zor olduğu gibi, böcek ilaçlama esnasında kullanılacak yöntemlerinde doğru olarak saptanması gerekmektedir. Bu konuda eğer profesyonel bir firmadan destek almadıysanız, kendi başınıza asla bir maceraya çıkmayın.

Modern ve Son teknolojiyi kullanan ilaçlama şirketleri genellikle;

 • Sıvı İlaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama
 • Jel İlaçlama
 • Fare istasyonları

Gibi yöntemleri kullanmaktadırlar. Bu yöntemlerin ilgili haşere türleri üzerinde etkilerinin %100 sonuç doğurduğunu ve yaşam alanlarınızın büsbütün temizleneceğini unutmayınız.

Böcekler Evlerimize Kadar Nasıl Ulaşırlar?

Böceklerin ev ve iş yerlerimize nasıl ulaştıkları hakkında bilinen gerçekler vardır. Çok basit durumlarda bile böcekler evimize ve iş yerlerimize girebilirler.

 • Açık unutulan kapı veya pencerelerden,
 • Duvar çatlakları veya ahşap yapılardaki yarıklardan,
 • Lavabolardan,
 • Tuvalet ve banyo borularından,
 • Dışarıdan satın aldığımız bir eşyanı üzerinden,
 • Tesisat boruları arasındaki boşluklardan kolaylıkla evlerimize ulaşabilmektedirler.

Böcek İlaçlama Firmaları

Böcek ilaçlama şirketleri ilaçlama uygulamalarında etkin rol oynar. İlaçlama uygulamalarının sonucunda pozitif ve negatif sonuçlar ilaçlama firmasının uygulamalarına ve kullandığı yöntemlere bağlıdır. Bu yöntemler önem teşkil eder.

Bir ilaçlama firmasının sahip olduğu en önemli özellik, yasal prosedürleri bünyesinde barındırmasıdır. Buradan kasıt, ilaçlama firmasının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması, sertifikalara sahip olması, TSE kalite standartlarına sahip olması, Dünya sağlık örgütü gibi uluslararası mecrada onay almış kurumların desteğini alması gibi.

İlaçlama çok kolay bir işlem değildir. Bu noktada dışarıdan mutlaka destek almanız gerekmektedir. Dışarıda satılan korsan ilaçlara asla itibar etmeyiniz. İnsan canı kıymetlidir. Küçük mikroorganizmaları hayatınızdan çıkarıyım derken, kendinize ve çevrenizdeki sevdiklerinize zarar vermeyiniz.