Çekirge İlaçlama

Çekirge ilaçlama konusu daha çok kırsal kesimde yaşayan insanları ilgilendiren bir konudur. Çekirgeler Dünya üzerinde birkaç istisna dışında şehir merkezlerinde pek görülmezler. Çoğunlukla şehirden daha uzakta ve tarım alanlarının yoğun olduğu yerlerde özellikle çiftçilikle uğraşan insanların başını ağrıtırlar.

Çekirge İle Mücadele

cekirge-ilaclama
cekirge-ilaclama

Çekirge ile mücadele etmenin türlü türlü yolu vardır. Ama bunlardan en etkili olanı şüphesiz Çekirge İlaçlama konusunda hizmet veren profesyonel ilaçlama firmalarıdır. Çekirgelerle en kapsamlı bir şekilde mücadele tamamen yetkili firmalarla yapılmalıdır. Toplu halde yumurtalarını bırakan çekirgelerin yumurtaları orada imha edildiğinde bile istenilen randıman alınamamaktadır. Çiftçiler tarafından uzun yıllardır kullanılan bunun gibi pek çok yöntem başarısız olduğu için artık tarihe karışmıştır. Bireysel olarak yapılan ilaçlamalar asla beklenen başarıyı vermemektedir. Firmamız; Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ilaçlarla ve garantili ilaçlama yöntemleriyle çalışmalarını sürdürmekte olup; tüm haşere türleri için %100 sonuç veren uygulamalarda bulunmaktadır.

Çekirge Hakkında Bilgi

Çekirge hakkında bilgi hemen her sitede farklıdır. Ama genel olarak çekirgeler, sıcak mevsimlerde ortaya çıkan ve insanların besin kaynaklarına zarar veren, çiftçileri zarara uğratan bir haşere türü olma özelliğiyle bilinmektedir. Çekirgeler türlerine bağlı olarak farklı farklı yerlerde yaşamaktadırlar. Boyları türlerine bağlı olarak ve beslenme çeşitlerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Genel olarak bir çekirgenin boyu 2 ila 10 santimetre arasında değişebilmektedir. Çekirge düz kanatlılar grubuna ait bir böcektir. İki farklı kanat sistemine sahiptir. Üst kanatları daha sert bir yapıya sahipken alt kanatları ise zar kanatlardan oluşmaktadır. Çekirgelerin toplamda 6 tane ayağı bulunmaktadır. Son iki ayak oldukça gelişmiş bir yapıda ve oldukça güçlü bir yapıya sahip olduğu için rahatlıkla zıplayabilir ya da uçmak için havalanabilir. Baş kısmında da 2 adet anteni bulunmaktadır. Çekirgelerin ağız kısımları ise kesici bir yapıya sahiptir. Bu sayede besinlerini kemirerek yerler. İşte tam da bu yüzden zararlı olarak bilinirler. Çünkü ekinleri, yeşillikleri kemirerek onlara zarar verir hem de üreticileri maddi anlamda zarara uğratır. Çekirgelerin ömrü diğer böceklere nazaran daha kısa olmaktadır. Genellikle çekirgeler 4 ay civarı gibi bir ömre sahiptirler. 4 ay süren bu kısa ömürlerinde defalarca kez ürerler. Ve çekirgeler her üremede 80 ila 200 arasında yumurta bırakırlar. Çekirge ilaçlama konusunda daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir