Fare İlaçlama

fare-ilaclama

Fare ilaçlama; kemirgenlerin insan sahasına girmesi ve insanların yaşam alanlarına mikrop yayarak zarar vermesi adına zorunlu olarak yapılması gerek ilaçlama uygulamalarından biridir. Fareler; biyolojik olarak DNA’ları insan DNA’larına yakındır. Kemirgen türlerinin insan sahasına girmelerine neden olan en büyük faktör, beslenme ihtiyaçlarıdır. Fareler keskin koku alma duyularına sahiptirler. Farelerin ev ve iş yerlerinde peynir, pasta ve çeşitli gıda mamullerini yuttuğu, yiyip bitirdiği bilinmektedir. Ancak fareler sadece kemirirler. Bu yüzden insanların yaşam alanlarına dahil olduklarında ve yiyecek bulamadıklarında bu kez eşyaları kemirmeye başlarlar.

Bulundukları alanlara salya ve dışkılarını bırak fareler, çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına zemin hazırlar. Daha çok ev, tarla, sera, iş yerlerine dadanan kemirgen türleri hızlı üreme özelliklerine de sahiptirler. Her bir dişi fare ortalama 7 ile 11 arasında yavru doğurma özelliklerine sahiptir. Kemirgenlere karşı gerekli önlem ve tedbirler alınmadığında sonuçlar oldukça hazin olabilmektedir. Bu konuda mutlaka profesyonel bir ilaçlama şirketinden destek alınarak, en modern yöntemlerle farelerin kontrol altına alınması gerekmektedir.

Sizler hala, elinize bir sopa veya bir terlikle fare kovuyorsanız, bu savaşı kaybettiğinizi bilmenizde fayda var. Çünkü fareler hızlı koşma becerilerine ve esnek olan vücut kıvrımları sayesinde her deliğe girebilirler.

Fare Türleri Hangileridir?

Fare türleri içinde en tehlike arz eden kemirgen türü; Lağım Faresidir. Lağım faresi; insanlara çok ciddi hasarlar verebilir. Gaddar bir yapıya sahip olan Lağım fareleri doğrudan insanlar için tehdit oluşturmaktadırlar. Bunun yanında; Ev faresi, çatı faresi, tarla faresi, fındık faresi gibi türler ülkemizde en sık rastlanan fare türleri olarak karşımıza çıkmaktadırlar.

 

Farelerle Mücadele Yöntemleri Nelerdir?

Farelerle mücadele etmek oldukça zordur. Bu konuda uzman desteği olmadan asla baş etmek mümkün değildir. Farelerle mücadele yöntemlerine zaman dilimi içinde baktığımızda, tüm dünyada en çok bilinen yöntem fare kapanlarıdır. Hatırlanacağı üzere, üzerinde küçük bir peynir ve alüminyum renge sahip olan metal tuzak en sık kullanılan yöntemler arasında yer aldı. Bunu yanında arpa şeklinde veya pirinç tanesine benzeyen zira fare zehirlerini pek çok kişimiz hatırlar. Dolap ve vitrin altlarına, kiler ve bodrumlara bilinçsizce serpilen bu uygulama da ne yazık ki ilkel uygulamaların başında yer almaktadır.

Farelerin günümüzde modern yöntemlerle kontrol altına alınma süreçlerinde Fare kovucu aletlerin olduğu da göze çarpmaktadır. Elektrikle çalışan ve radyo dalgaları yayan bu kovucu aletler, fareleri yuvalarından uzak tutmaya yaramaktadır.

Ancak hiçbir yöntem bu kadar adından söz ettiremezdi. Bu mucid buluşun adı; Fare İstasyonları.

Fare İstasyonu Nedir?

Fare istasyonu farelerin güvenle kontrol altına alınmasını sağlayan en mükemmel ve %100 sonuç veren bir uygulama yöntemidir. Fare istasyonlarını tercih ederek en kısa sürede farelerden kurtulabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgi için firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Fare İstasyonu Nasıl Çalışır?

Fare istasyonu; açık veya kapalı alanlarda kurulumu yapılan 20 cm boyutunda içine farelerin kokusundan hoşlandığı aromalarla bezenmiş zehir konularak uygulanan bir işlemdir. Bu kokulara dayanamayan fareler hemen zehri yerler. Susama hissi yaratan bu zehir farelerin su içmesine olanak tanır. Suya giden fare bir damla bile su içtiğinde ölüm anı ortalama olarak 10 saniyeyi bulmaktadır.

Fare İlaçlama Fiyatları

Fare ilaçlama fiyatları; alanın büyüklüğü, kurulacak istasyon sayısı ve kullanılacak ilaç ile doğrudan ilişkilidir. Farelerin kontrol altına alınması için, fare istasyonu ve diğer etkili yöntemlerimiz için müşteri temsilcimizle hemen irtibat kurabilirsiniz. Ekonomik fiyatlar ve garantili yöntemlerimizle farelerden kurtulmanız mümkündür.

Şirketimiz; Sağlık Bakanlığından onaylı, TSE kalite standartlarına uygundur.