Kakalak böceği ilaçlama

Hamam böceklerinin bir alt türü olan kakalak böcekleri dünya üzerinde en çok üremeye sahip canlılar arasındadır. Daha çok nemli ve sıcak ortamlarda yaşar. 4, 5 bin türü vardır. Sadece besin aramak için yuvadan çıkan kakalak böcekleri, özellikle şekerli gıdalar tüketir. Kafatası koptuğunda bir hafta yaşayabildiği gibi uzun süre açlığa ve susuzluğa dayanabilir. Dişiler 2,5 cm, erkekler ise 0,5 olan tüm delikten sığabilir. 1 çift kakalak yaşam süresi boyunca 1 milyon adet yumurta bırakabilme özelliğine sahiptir. Yaşadıkları pis ortamlardan taşıdığı mikrop ve virüsleri insanların yaşam alanları içinde, yiyeceklerin üstüne salya ve dışkı yoluyla bulaştırabilir. Bunun sonucunda kişilerde; verem, astım, alerjik hastalıklar, hepatit ve dizanteri baş gösterir. Kanatları olduğundan ortam içinde rahatlıkla yer değiştirebilir. Genellikle geceleri aktif, gündüzleri ise karanlık köşelerde saklanır.
Kakalak böcekleri insanların yaşam alanlarına girdiğinde son derece zararlı canlılardır. Böcekler ile insanların bir arada yaşaması beklenilemez. Barınmak için girdiği alanda kısa bir süre içinde fark edilmediği takdirde istila haline dönüşebilir. Bu durum sonucunda kişiler birçok maddi ve manevi zarara uğrayabilir. Yaşam alanlarınızda kakalak böcekleriyle karşılaştığınızda deneyimsiz bir şekilde müdahale etmeden profesyonel kakalak böceği ilaçlama uygulaması veren firmalardan hizmet alınması gerekir. İlaçlama sonrasında şikayetçi olunan alanda uzun bir süre kakalak böceğine rastlamak olası değildir. Diğer haşere çeşitlerinde olduğu gibi kakalak böceği ilaçlama uygulamasında da belirli periyotlar halinde işlemin devamlılığı şarttır.
Sağlık Bakanlığı’nca onaylı Avcılar böcek ilaçlama firmamız yıllardır insanların sağlığı ve güvenliği için en kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet anlayışıyla faaliyeti sürdürmektedir.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda kakalak böceği ile ilgili sorun yaşıyorsanız Avcılar böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 faaliyette olan müşteri hizmetlerimizden kakalak böcek ilaçlama uygulaması hakkında bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir