Lağım böceği ilaçlama

Ekolojik döngünün devamlılığı için gerekli olan böcek ve fareler, insanların yaşam alanlarına girdiğinde birçok olumsuzluğu da beraberinde getirir. Günümüzde son derece elzem bir durum haline gelen böcek ve fare ilaçlama uygulamaları birçok kişi ve kurum tarafından tercih edilmektedir. Avcılar böcek ilaçlama firması yıllardan beri insanların sağlığı ve güvenliği adına kaliteli, hızlı ve ekonomik hizmet anlayışıyla birlikte yaşam alanlarınıza sızan tüm böcek türleri gibi lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir.

Lağım fareleri kemirgenler arasındaki en pis canlıdır. Uyuşturma özelliği olduğundan insanlarla teması sonucunda kan yoluyla birçok bulaşıcı, kalıcı ve hatta ölümcül hastalıklara sebep olur. Tarihte ‘kara ölüm’ olarak adlandırılan veba hastalığının taşıyıcısı olan fareler, Avrupa nüfusunun üçte ikisini yok etmiştir. Açıkta bulunan besinlerin üzerine konaklayarak yaşadığı pis ortamlardan taşıdığı virüs ve bakterileri salya ve dışkı yoluyla insanlara bulaştırır.

Hızlı hareket kabiliyetine sahip olan farelerin, koku alma duyuları da oldukça gelişmiştir. Bu nedenle avına odaklandığında kısa bir süre içinde eline geçirir. Yaşam alanlarınız içinde lağım faresi ile karşılaştığınızda kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan, profesyonel firmalardan lağım faresi ilaçlama uygulaması almanız gerekir.

Yaşam alanları içinde kabloları kemirdiğinden ortam içinde yangın çıkmasına sebebiyet verebilir.
Lağım fareleri 13 mm olan her alandan rahatlıkla geçebilir. Aynı zamanda 16 metre yükseklikten atlayarak istediği yere kolayca ulaşabilir. Dişi bir lağım faresi yılda ortalama 2 veya 6 kez doğum yapar. Toplamda 3 hafta süren hamilelik süreçlerinin ardından 8, 9 adet lağım faresi dünyaya getirir. Bu canlıların toplam yaşam ömürleri 1 yıldır. Özellikle lağımlarda, binaların çatı ve bodrum katlarında, akarsu yataklarında, toprak altında ve kömürlüklerde barınır.

Bakırköy böcek ilaçlama firması Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Aynı zamanda kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsızdır.
Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınız içinde lağım faresi sorunu yaşıyorsanız 7/24 faaliyetini sürdüren Avcılar böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, müşteri hizmetlerimizden lağım faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir